Informații pentru elevi


An școlar 2017-2018

Statutul elevului 2016 aici

Structura anului școlar 2017-2018 aici

Modele de subiecte Evaluare Națională 2018 aici

PROGRAMUL DE PREGĂTIRE SUPLIMENTARĂ AL ELEVILOR

OFERIT DE ȘCOALĂ ÎN MOD GRATUIT

An școlar 2017-2018

Nr. crt.

Numele și prenumele profesorului

Disciplina

Clasa / elevii

Tipul pregătirii

(Pregătire EN/pregătire concursuri)

Ziua / Ora / Sala de clasă

1.

SZASZ CARMEN VALERIA

LIMBA

ROMÂNĂ

V B

VI A

VII B, C

EN

CONCURSURI

JOI 13-15 (alternativ)

Cab. LR

VIII B

EN

MARȚI 13-14

Cab. LR

2.

ZĂGREANU IOAN RADU

LIMBA ROMÂNĂ

V C

CONCURSURI

LUNI 13-14

Sala de clasă

VIII A

EN

LUNI 14-16

Sala de clasă

3.

ȚERMURE ALEXANDRA IOANA

LIMBA

ROMÂNĂ

VIII D

EN

JOI 14-15

Sala de clasă

V-VII

CONCURSURI

MIERCURI 13-14

Sala de clasă

4.

CHEREJA MARIA ANCUȚA

LIMBA

ENGLEZĂ

V B

V C

DOBÂNDIREA CUNOȘTINȚELOR DE BAZĂ ȘI RECUPERAREA CUNOȘTINȚELOR

MARTI

14-15

Cabinet ENGLEZA

VIII B

VIII A

DOBÂNDIREA CUNOȘTINȚELOR DE BAZĂ ȘI RECUPERAREA CUNOȘTINȚELOR

JOI

14-15

Cabinet ENGLEZA

5.

VAIDA HENRIETTA IBOLYA

LIMBA

ENGLEZĂ

V. D

VI. E

VII. D

VIII. D

EN

CONCURSURI

PREGĂTIRE CURSURI

JOI 14 - 15

 

6.

BUDISAN LAURA-ANCA

LIMBA

FRANCEZA

VI A, B

VII A B,C

VIII B

CONCURSURI

OLIMPIADE

 

LUNI 14-15

MIERCURI 13-16

7.

HOROBA DANIELA

LIMBA

FRANCEZA

VI C, VI D

VII A

CONCURSURI

OLIMPIADE

LUNI 14-15

MIERCURI 14-15

8.

BECSKY HAJNALKA

LIMBA

MAGHIARĂ

VIII D

EN

CONCURSURI

MARȚI 13-15

Cab MAGH

9.

MARC VASILE

MATEMATICA

VIII B

EN Concursuri

MARȚI 16-18

JOI 16-18

Cabinet

VII C

Olimpiada și Concursuri

MARTI 14-16

MIERCURI 14-16

Cabinet

VI D

Concursuri

LUNI 13-15

JOI 18-20

Cabinet

V A

Concursuri

LUNI 15-17

JOI 14-16

Cabinet

10.

SZABO ILDIKO

 

MATEMATICA

VIII D

EN

CONCURSURI

LUNI  710-750

MIERCURI

710- 750

Cab

11.

COSTIN IULIA ANDREEA

MATEMATICA

VII B

Concursuri

MARȚI 15-16

Sala A6

VII B

Recuperare

JOI 15-16

Sala B5

V C

Concursuri

MARȚI 13-15

Sala A6

V C

Recuperare

JOI 14-16

Sala B5

12.

 

SIN CARMEN

MATEMATICA

V  B

Consultații

LUNI 13-14

Cab. MATE.

VIII A

Pregătire EN

Miercuri 13-14

Sala de clasă.

13.

DEIAC CARMEN

MATEMATICA

VI A, B

 

EN

CONCURSURI

LUNI 13-14

Cab. MATE.

VIII C

EN

LUNI 14-15

Cab. MATE.

14

HORJ LILIANA

FIZICĂ

VI C

 

EN

 

Joi

13-15

Sala de clasă

15

Bajzáth Tünde

 

FIZICĂ

VIII D

 

Pregătire suplimentară

Consultații

 

Joi

14-15

Sala de clasă

FIZICĂ

VII D

 

Pregătire suplimentară

Consultații

 

Joi

14-15

Sala de clasă

FIZICĂ

VI E

 

EN

 

Miercuri

14-15

Sala de clasă

16

CORCEA FELICIA

FIZICĂ

VI A, B, D

VII A, B, C

VIII A, B, C

Evaluari nationale si concursuri scolare

 

Marti:

13-15 –  clasa: VI

Joi:

13-15 – clasele: VII, VIII

17

HORJ LILIANA

CHIMIE

VIII A

VIII B

VIII C

   CONCURSURI

CONSULTAȚII

Joi

14-16

Lab. chimie

CHIMIE

VII A

VII B

VII C

   CONCURSURI

CONSULTAȚII

Vineri

14-16

Lab.chimie

18

CORA EMILIA NELIA

BIOLOGIE

VIA VI B VIC VID

 

EN

 

LUNI 13-15

CAB

BIOLOGIE

VIIA VIIB VIIC

OLIMPIADA DE BIOLOGIE

MARȚI 13-15

CAB DE BIOLOGIE

VA VB VC

CONCURSURI

MIERCURI 13-15

CLASELE VIII

CONCURSURI

JOI 14-15

CAB DE BIOLOGIE

19

HOROBA ROXANA-DANIELA

GEOGRAFIE

V A,VIA,VIB,VIC,

VIIC,VIIIC,VIIIA

Remediere,

CONCURSURI

LUNI 14-15

Cab GEO

ISTORIE

VIIIB, VIII C

Remediere CONCURSURI

JOI 14-15

Cab GEO

20

Poenar Silvia

RELIGIE ORTODOXA

V-VIII

CONCURSURI

MARTI 14-15

 

21

VARAN FLOAREA

RELIGIE ORTODOXA

V-VIII

CONCURSURI

VINERI 13-14

unde este liber

22

CONEA LIVIU

ISTORIE

V-VIII

CONCURSURI

MARTI 15-17

Cab IST

23

POP DANINA

GEOGRAFIE

V-VIII

CONCURSURI

MIERCURI 13-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


An școlar 2016-2017

Statutul elevului 2016 aici

Structura anului școlar 2016-2017 aici

Modele de subiecte Evaluare Națională 2017 aici

Ordin Evaluare Națională 2017 aici

 

 

 

PROGRAMUL DE PREGĂTIRE SUPLIMENTARĂ AL ELEVILOR

 OFERIT DE ȘCOALĂ ÎN MOD GRATUIT

 An școlar 2016-2017

Nr. crt.

Numele și prenumele profesorului

Disciplina

Clasa / elevii

Tipul pregătirii(Pregătire EN/pregătire concursuri)

Ziua / Ora / Sala de clasă

1

SZASZ CARMEN

LIMBA

ROMÂNĂ

VI B

VII A B

EN

CONCURSURI

LUNI 13-15

VB

CONCURSURI

VINERI

13-14

2

ZĂGREANU RADU

LIMBA ROMÂNĂ

V C

CONCURSURI

MARȚI 13-15

VIII C

EN

LUNI 14-16

VIII D

EN

JOI 14-16

3

MARC VASILE

MATEMATICA

VIII C

E.N.

MARTI  15-17

4

DEIAC CARMEN

MATEMATICĂ

VIII D

E.N.

VINERI 13-14

5

SIN CARMEN

MATEMATICĂ

VIII A

E.N.

LUNI 14-15

VIII B

E.N.

VINERI 13-14

6

HOROBA ROXANA

IST/GEO

V-VIII

CONCURSURI

LUNI 14-15

7

POP DANINA

GEOGRAFIE

VIIA VIII

CONCURSURI

MIERCURI 13-14

8

ȘANTA SILVIA

 

ED. TEHN.

V-VIII

CONCURSURI

MIERCURI 13-14

9

VĂRAN FLOAREA

 

RELIGIE

V-VIII

CONCURSURI

VINERI 13-14

10

POP CRISTIAN

COR

V-VIII

CERC

MIERCURI 14-15

11

BUDIȘAN ANCA

FRANCEZĂ

VI-VIII

CONCURSURI

MIERCURI 14-15

12

DRAGOȘ CĂTĂLINA

ENGLEZĂ

VI C

E.N.

MARȚI 13-14

13

ȘINAR VALER

ED. FIZICĂ

V-VIII

CONCURSURI

MIERCURI 14-15

14

ARPĂȘTEAN DORINA

ED. FIZICĂ

V-VIII

CONCURSURI

VINERI 12-13

 

 


An școlar 2015-2016

Ordin Evaluare Națională 2016 aici

Calendar Evaluare Natională 2016 aici

Structura an scolar 2015-2016 aici

 

PROGRAMUL DE PREGĂTIRE SUPLIMENTARĂ AL ELEVILOR

 OFERIT DE ȘCOALĂ ÎN MOD GRATUIT

 An școlar 2015-2016

Nr. crt.

Numele și prenumele profesorului

Disciplina

Clasa / elevii

Tipul pregătirii(Pregătire EN/pregătire concursuri)

Ziua / Ora / Sala de clasă

1

SZASZ CARMEN

LIMBA

ROMÂNĂ

VI B

VII A B

EN

CONCURSURI

LUNI 13-15

VB

CONCURSURI

VINERI

13-14

2

ZĂGREANU RADU

LIMBA ROMÂNĂ

V C

CONCURSURI

MARȚI 13-15

VIII C

EN

LUNI 14-16

VIII D

EN

JOI 14-16

3

MARC VASILE

MATEMATICA

VIII C

E.N.

MARTI  15-17

4

DEIAC CARMEN

MATEMATICĂ

VIII D

E.N.

VINERI 13-14

5

SIN CARMEN

MATEMATICĂ

VIII A

E.N.

LUNI 14-15

VIII B

E.N.

VINERI 13-14

6

HOROBA ROXANA

IST/GEO

V-VIII

CONCURSURI

LUNI 14-15

7

POP DANINA

GEOGRAFIE

VIIA VIII

CONCURSURI

MIERCURI 13-14

8

ȘANTA SILVIA

 

ED. TEHN.

V-VIII

CONCURSURI

MIERCURI 13-14

9

VĂRAN FLOAREA

 

RELIGIE

V-VIII

CONCURSURI

VINERI 13-14

10

POP CRISTIAN

COR

V-VIII

CERC

MIERCURI 14-15

11

BUDIȘAN ANCA

FRANCEZĂ

VI-VIII

CONCURSURI

MIERCURI 14-15

12

DRAGOȘ CĂTĂLINA

ENGLEZĂ

VI C

E.N.

MARȚI 13-14

13

ȘINAR VALER

ED. FIZICĂ

V-VIII

CONCURSURI

MIERCURI 14-15

14

ARPĂȘTEAN DORINA

ED. FIZICĂ

V-VIII

CONCURSURI

VINERI 12-13

 

 

 


An școlar 2014-2015

 

OMEN nr. 5123/15.12.2014 (aici) privind aprobarea Metodologiei de organizare și desfășurare a Evaluărilor Naționale la finalul claselor a II-a, a IV-a și a VI-a în anul școlar 2014-2015 (aici) și pentru aprobarea Calendarului de administrare a acestora (aici)

 

Ordin Evaluare Națională aici

Calendar Evaluare Natională aici

Admitere 2015 aici

Programa EN - limba și literatura română aici

Programa EN - matematică aici

OMEN 3637 - Structura an scolar 2014-2015 aici și anexa ”școala altfel” aici

 

PROGRAMUL DE PREGĂTIRE SUPLIMENTARĂ AL ELEVILOR

 OFERIT DE ȘCOALĂ ÎN MOD GRATUIT

 An școlar 2014-2015 

Nr. crt.

Numele și prenumele profesorului

Disciplina

Clasa / elevii

Tipul pregătirii(Pregătire EN/pregătire concursuri)

Ziua / Ora / Sala de clasă

1

ȚERMURE ALEXANDRA

LIMBA ROMÂNĂ

V - VII

CONCURSURI

LUNI 14-15

2

SZASZ CARMEN

LIMBA ROMÂNĂ

VIII B

E.N.

VINERI  13-14

VI A / VI B

EN

LUNI 13-14

VB

CONCURSURI

MIERCURI 13-14

3

ZĂGREANU RADU

LIMBA ROMÂNĂ

VII C

VIII C

E.N.

LUNI 14-16

MIERCURI 14-16

LOTUL DE PERFORMANȚĂ

CONCURSURI

VINERI

13-15

4

MIHAI IONELA

LIMBA ROMÂNĂ

VIII A 

E.N.

MARTI 14-15

VII A, VII B

CONCURSURI

VINERI 14-15

5

 

BALAZS EVA

LIMBA ROMÂNĂ

VIII D

EN

JOI  13-14

6

MARC VASILE

MATEMATICA

VIII B

E.N.

MARTI  17-19

7

DEIAC CARMEN

MATEMATICĂ

VIII C

E.N.

VINERI 14-16

8

SIN CARMEN

MATEMATICĂ

VIII D

E.N.

MARTI  14-15

9

DĂNILĂ LIGIA

C. CIVICĂ

VII-VIII

CONCURSURI

JOI 14-16

10

ȘANTA SILVIA

 

ED. TEHN.

V-VI

CONCURSURI

MIERCURI 14-15

VII-VIII

JOI 14-15

11

VĂRAN FLOAREA

 

RELIGIE

V-VI

CONCURSURI

LUNI 13-14

VII-VIII

LUNI 14-15

12

CONEA LIVIU

ISTORIE

VI-VIII

CERC ARH.

MIERCURI 14-15

13

POP CRISTIAN

COR

V-VIII

CERC

MIERCURI 14-15

14

POENAR SILVIA

RELIGIE

V-VIII

CONCURSURI

MARTI  14-15

15

BUDIȘAN ANCA

FRANCEZĂ

V-VIII

CONCURSURI

JOI 13-14

16 MORAR ALINA ENGLEZĂ

VI A și VI B

CONCURSURI LUNI 13-14

 

 


An școlar 2013-2014

 

 

PROGRAMUL DE PREGĂTIRE SUPLIMENTARĂ AL ELEVILOR

 OFERIT DE ȘCOALĂ ÎN MOD GRATUIT

 2013-2014

Nr. crt.

Numele și prenumele profesorului

Disciplina

Clasa / elevii

Tipul pregătirii

(Pregătire EN/pregătire concursuri)

Ziua / Ora / Sala de clasă

1

ȚERMURE ALEXANDRA

 

LIMBA ROMÂNĂ

V D

CONCURSURI

LUNI 13-14

VI D

MARTI 13-14

2

 

 

SZASZ CARMEN

 

 

LIMBA ROMÂNĂ

VIII B

E.N.

LUNI 13-14-15

V A, V B

CONCURSURI

VINERI 12-13

MARTI 12-13

3. 

ZĂGREANU RADU

LIMBA ROMÂNĂ

VIII D

E.N.

LUNI 14-16

4

MOTÂNTAN IONELA

LIMBA ROMÂNĂ

VIII A 

E.N.

LUNI 14-15.30

VI A, VI B

CONCURSURI

MIERCURI 13-14.30

5

 

BALAZS EVA

LIMBA ROMÂNĂ

 

 

 

6

 

MARC VASILE

 

MATEMATICA

VIII B

E.N.

JOI

15-17

7

DEIAC CARMEN 

 

MATEMATICĂ

VIII C

E.N.

LUNI 14-15

V A

CONCURSURI

LUNI  13-14

8

MOLDOVAN ILEANA

MATEMATICĂ

 

 

 

SIN CARMEN

MATEMATICĂ

VIII D

E.N.

MARTI  14-16

10

DĂNILĂ LIGIA 

ED. CIVICĂ

VII C, VIII C, VIII D

CONCURSURI

MIERCURI 13-15

11

ȘANTA SILVIA

 

ED. TEHN.

V-VI, VII-VIII

CONCURSURI

LUNI 14-16

JOI 14-16

12

VĂRAN FLOAREA 

RELIGIE

V, VI, VII, VIII

CONCURSURI

VINERI 13-14

13

MORAR ALINA 

ENGLEZĂ

V

CONCURSURI

LUNI 13-14

14

CORCEA FELICIA

 

FIZICĂ

VI A

CONCURSURI

EXCELENȚĂ

MARȚI 13-14

VIII A

MIERCURI  14-15

VII A

JOI 14-15

15

CORA EMILIA 

BIOLOGIE

V-VIII

CONCURSURI

JOI 14-15

16

POP CRISTIAN 

COR

V-VIII

 

MIERCURI  14-15

17

POENAR SILVIA

 

RELIGIE

VII

 CONCURSURI

MARTI 14-15

VIII

 CONCURSURI

VINERI 14-15

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII ADMISI IN CLASA DE EXCELENTA

DISCIPLINA – LIMBA SI LITERATURA ROMANA

AN SCOLAR 2013-2014

 

Nr.crt

Numele si prenumele elevului

Clasa

Scoala de provenienta

Punctaj

1.        

COZAC P. DIANA

V

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

92

2.        

SIDOR A. ANDREEA

V

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

91

3.        

SARB D. LAVINIA

V

Nimigea

91

4.        

RUS I. MARIA

V

Nimigea

90

5.        

IMRE A. DELIA ROZALIA

VI

Nimigea

95

6.        

MARTIAN I. HORATIU

VI

Nimigea

95

7.        

POP M. MARA

VI

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

93

8.        

CHENDES A. REBECA

VI

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

91

9.        

POP D. LEONTINA

VI

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

90

10.    

TANASE FOSLUI D.TEODORA

VI

Nimigea

90

11.    

SZEKELY S. DIANA

VII

Nimigea

94

12.    

RODILA A . ANDREI

VII

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

92

13.    

SASARMAN C. RALUCA

VII

C.N. „Petru Rares” Beclean

91

14.    

GHIMICI E. LAURA

VII

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

91

15.    

SZASZ T. BOGDAN

VII

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

91

16.    

PURCEA V. DENIS

VII

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

90

17.    

LIBOTEAN G. CRISTINA

VIII

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

96

18.    

FUSTOS P. PAUL

VIII

Nimigea

96

19.    

CIRLEJAN G. ALEXANDRA

VIII

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

94

20.    

VARGA I. JULIA

VIII

Nimigea

91

21.    

DIUGAN S. SONIA

VIII

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

91

22.    

RUS S. ALISA

VIII

Scoala Gim. „Gr.Silasi” Beclean

90

 

 


An școlar 2012-2013

Metodologia de organizare și desfășurare a evaluării naționale pentru elevii clasei a VIII-a aici

OMECTS nr. 5606 din 31 august 2012 privind DESFĂȘURAREA EVALUĂRII NAȚIONALE PENTRU ELEVII CLASEI A VIII-A ÎN ANUL ȘCOLAR 2012-2013 aici și calendarul evaluării aici

OMECTS nr. 5608 din 31 august 2012 privind ADMITEREA ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL LICEAL DE STAT pentru anul școlar 2013-2014 aici și calendarul admiterii aici

Structura anului școlar 2012-2013 aici, anexa ordinului privind Programul „Să știi mai multe, să fii mai bun!” aici

 


An școlar 2011-2012

Structura anului școlar 2011-2012 aici

Lista disciplinelor la care se susțin lucrări de evaluare semestrială (TEZE) în anul școlar 2011 – 2012 aici

Planificarea tezelor pe Sem. I, an școlar 2011 - 2012 aici


An școlar 2010-2011

Planificarea tezelor pe Sem. II, an școlar 2010-2011 aici

Planificarea tezelor pe Sem. I, an școlar 2010-2011 aici

Regulamentul de ordine interioară ROI aici

Calendarul anului școlar 2010-2011 aici

Calendarul Evaluării Naționale 2011 aici

Programa Limba si literatura romana pentru Evaluarea Nationala aici

Programa Matematica pentru Evaluarea Nationala aici

Programa Limba si literatura maghiara pentru Evaluarea Nationala aici

Calendarul admiterii în licee 2011 aici

Lista disciplinelor la care se susțin lucrări de evaluare semestrială (TEZE) în anul școlar 2010 – 2011 aici